Üye ol
Şifremi unuttum | Onay kodum gelmedi
Yardım

Sendetıklat Hakkında
sendetiklat
Sahip
sendetiklat


sendetiklat şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 07 Şubat 2010 21:23:45

Sendetıklat ne sitesi? Amacı ne?
Sendetıklat insanlara bilgisayar ve İnternet ile ilgili bilgiler sunmak, insanları bu konularda bilinçlendirmek amacıyla kurulmuş bir sitedir. Forum tarzı bir sistemi vardır ancak sistemi tamamen kendine özgüdür. Sitenin ihtiyaçlarına göre tarafımdan geliştirilmektedir.

"Sendetıklat" ne demek? O öyle yazılmaz bi kere!
Sendetıklat bir marka ismidir, bir özel isimdir. Bu sebeple birleşik yazılmaktadır. Normalde "se de tıklat" şeklinde yazılır. Buradaki -de eki "dahi olan -de" ekidir. "sende tıklat" şeklindeki yazım yanlıştır. Sendetıklat "sen dahi tıklat" anlamındadır. Zaten ilk zamanlar "Herkes tıklatıyor Sendetıklat" sloganıyla yayın yapmaktaydı. Belki o sloganı tekrar kullanırım.

Niye "Sendetıkla" değil de "Sendetıklat"?
Bilmiyorum... Siteyi ilk düşündüğümde Sendetıklat diye düşünmüş ve kurmuştum. Hem ikisi de yaklaşık aynı anlamda.

Ben de tıklattım. Nolacak şimdi?
Evet bu sayfayı okuyorsanız siz de tıklatmışsınız demektir.sirit
Öncelikle Sendetıklat üyesi olmakla işe başlayabilirsiniz. Sitede mutlaka işinize yarayacak bilgeler bulacaksınızdır, biraz etrafı gezinin.

Bunun dışında Sendetıklat'ta bir şeyler paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz konuya uygun bir bölüme girip sağ alt köşede "İçerik Ekle" butonuna basarak içerik ekleyebilirsiniz. Eğer paylaşmak istediğiniz konuya uygun bir bölüm bulamadıysanız Diğer bölümüne ekleyebilirsiniz. Herkesin paylaşacak bir şeyi vardır diye düşünüyorum. Örneğin daha önce bilgisayarda yazdığınız bir ödeviniz varsa onu Sendetıklat'ta paylaşarak diğer insanların da bundan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaşacak hiç bir şeyiniz yoksa Sendetıklat'ta bulunan konulara yorumlar yazabilirsiniz. Bir şeyler yazdıkça ufkunuz açılır yavaş yavaş siz de paylaşım yapmaya başlarsınız.

Not: Sendetıklat'ta yasa dışı paylaşım yapmak ve telif haklarıyla korunan materyalleri paylaşmak yasaktır.

Sendetıklat için yapabileceğiniz başka bir şey ise konulara etiket eklemek. Bir konuya girdiğinizde ilk mesajın altında şöyle bir artı işareti görürsünüz.

etiket-ekle.png

Bu artı işaretine basarak etiket ekleyebilirsiniz. Etiketler konuyla ilgili anahtar kelimelerdir. Etiket eklerken "Ben Google'da bu konuyu arıyor olsaydım ne yazardım?" diye düşünmeniz yeterlidir. Aklınıza gelen kelimeleri etiket olarak ekleyin. Örnek almak açısından Sendetıklat'ı geziniz. Mesela şu konudaki etiketleri inceleyin.

Bunlardan hiçbirisini yapamıyorsanız Sendetıklat'taki beğendiğiniz içerikleri başkalarına önerin veya sosyal ağlarda paylaşın. Mesela Facebook hesabınızda paylaşın. Beğendiğiniz konudaki ilk mesajın altında sağ tarafta şöyle bir buton göreceksiniz.


Bu butonun üstünde bekleyin veya üzerine basın. Listeden Facebook'u bulup tıklatın.

Benim anlatacaklarım bu kadar... Sendetıklat hakkındaki önerilerinizi, isteklerinizi, şikayetlerinizi şurada belirtebilirsiniz.
Anahtar kelimeler:


NeRoN
Üye
NeRoN

Puan: 150

NeRoN şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 05 Aralık 2010 01:03:02 | # 1

Bende merak ediyordum.Detaylar için saolun.

kubilayoral
Üye
kubilayoral

Puan: 227

kubilayoral şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 21 Temmuz 2011 14:48:38 | # 2

Hocam bence tema değişirse site gayet faydalı olacaktır. Bu tema pek hoşuma gitmedi benim.
Sayfalar:
[1]
1.3.0
Kullanım Şartları - İletişim - Öner
29 Temmuz 2014 Salı 13:24:22