Üye ol
Şifremi unuttum | Onay kodum gelmedi
Yardım

Amenophis Resurrection Oyunu İncelemesi
diray67
Üye
diray67

Puan: 202

diray67 şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 18 Kasım 2010 12:38:29Kahire-Otel

Ağacın sağından yada solundan geçerek tam karşıdaki binaya girin. Lobide duran görevli ile konuşun. Videoyu izleyin. Üst kata çıkacaksınız. Koridorun sağından iki ekran ilerleyin. Sol taraftaki odaların olduğu yere gidin. sekiz ekran ilerleyip sağımızdaki on yedi no’lu odaya girin. (Envanterinizdeki anahtarı kullanın. )Bir ekran gidin. Cameron valizini yatağa koyacak. Yatağın yanındaki sehpanın üstünde duran mektubu okuyun. Kahire Müzesinin anahtarını alın. Valizinizi açın. Elbiselere bir kez tıklayıp, alttaki anahtar ve feneri alın. Odanın öteki tarafına doğru bir ekran ilerleyin. Duvar dibindeki masadan oteli tanıtan broşürü alın ve inceleyin. Bu broşür aynı zamanda otel ve müze arasında gelip. gitmemizi sağlıyor. Odadan çıkın. Sağ tarafa doğru üç ekran ilerleyip, koridora çıkın. Merdivenlerden aşağı inin. Soldaki oturma grubunun oraya yaklaşın. Sehpanın üstündeki gazeteyi okuyun. Lobinin arkasını dolaşıp. masanın üzerindeki defteri açın. Otelde kalan müşterilere bakın. 18 no’lu odada arkadaşımız Moira kalmakta. Otelin kapısından dışarı çıkın. Tam önümüzdeki arabaya binip, Kahire Müzesine gidin.

Kahire Müzesi

Tam karşıya doğru iki ekran gidin. Soldaki kapıya yaklaşın. Envanterinizden Kahire Müzesi etiketli anahtar ile kapıyı açın. İçeri girin. Sağ taraftan devam edin. Heykellerin durduğu masanın yanından geçip, iki ekran düz ilerleyin. Sonra sola dönüp, iki ekran ilerleyin. Sağınızdaki kapıdan içeri girin. Bir ekran öne doğru ilerleyin. Masanın üzerindeki notu alıp, alttaki dosyayı açın. Dosyayı inceleyin. Bir ekran geri gelin. Sol duvarda asılı olan haritanın altındaki sehpaya yaklaşın. Çantayı açın. Çanta Moira’ya ait. Bir ekran daha ilerleyin. Tam karşıdaki büyük dolabın yanındaki küçük dolaba yaklaşın. Açabildiğiniz tüm dolapları açıp, Mısır Tanrıları hakkında bilgi edinin. Ekrandan çıkın. Sağ tarafa doğru bir ekran gidin. Odadaki diğer kapıya gidin. Kapıyı valizden aldığınız anahtar ile açın. Tam arkanızı dönüp, sehpanın üzerindeki küçük kutuyu inceleyin. Kutuyu açmak için anahtara bulmalıyız. Bir ekran ilerleyin. Masanın çekmecesini açın. Şimdilik içinde işimize yarayacak bir şey yok. Geldiğiniz kapıdan geri çıkın. Bu odadan tamamen çıkın. Sağ taraftan bir ekran ilerleyin. Duvar dibindeki camekana yaklaşın. Camı anahtar ile açın. Sağdan ikinci objeyi(Altın Haçı) alın. Merdivenlerin başına gelin. Üst kata çıkın. Sağa doğru iki ekran ilerleyin. Sağdaki odaya girmeyi deneyin. Kapı kilitli. İki ekran düz ilerleyin. Duvar dibindeki camekana yaklaşın. İçindeki heykeli inceleyin. Alt kata inin. İlk geldiğiniz kapıdan çıkın. Arabaya binip, otele gidin. Otele gelince arabanın altına yaklaşın. Yerde duran notu alın. Notu envanterinizde inceleyin. Ka’nın bir dişi birde erkek heykelini bulmalıyız. Arabaya binip, Müzeye geri dönün. Müzeye girin. Moira’nın odasına gidin. Bu odadan öbür odaya geçin. Tam arkanızdaki daha önce incelediğiniz küçük kutuyu Altın Haç ile açın. İçinden çıkan anahtarı alın. Odadaki öteki kapıdan dışarı çıkın. Sola doğru gidip, iki ekran ilerleyin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Az önce giremediğiniz kilitli kapıya gidin. Kapıyı kutudan aldığınız anahtar ile açın. İçeri girin. Perdenin öbür tarafına geçin. Odanın sağında ve solundaki duvarda duran küçük bölmeleri inceleyin. İçleri şimdilik boş. Odayı inceleyip, odadan çıkın. Otele gidin. (Cüzdanınızdaki broşürü yada arabayı kullanarak)Lobinin önüne gelin. sağa dönüp, iki ekran ilerleyin. Sağdaki kapıdan kafe’ye girin. Sağa doğru bir ekran ilerleyin. Sehpanın üzerindeki gazeteyi okuyun. Müzeye geri dönün. İçeri girip, iki ekran düz gidin ve videoyu izleyin.

Envanterinizden feneri açın. Sol taraftaki kutuların arkasında duran düğmeye yaklaşın. Burada kopan ipleri birleştirmeliyiz. Ekrandan çıkın. Üç ekran düz ilerleyin. Soldaki kutuların arkasında duran küçük ip parçasını alın. Düğmenin yanına gidin. İpi düğmeye takıp, ışığı yakın. Bir ekran öne gidin. Sağdaki Lahit’i inceleyin. Kapağını açıp, içine bakın. Bir ekran daha öne gidin. Soldaki kutuya yaklaşın. Kutunun kime gönderildiğine dikkat edin. Ekrandan çıkın. Birinin geldiğini duyacaksınız. Üstteki kırmızı bölüm dolmadan saklanmanız gerek. Eğer zamanında saklanmazsanız oyun bitiyor. Hemen kutunun solundaki siyah heykelin arkasına saklanın. (Yanına doğru tıklayın)

Otel-2

Otele geri dönün. İçeri girin. Lobinin arkasına geçin. Anahtarlıktan 18 No’lu odanın yani Moira’nın odasının anahtarını alın. Merdivenlerden yukarı çıkın. Koridora girip, üç ekran ilerleyin. 18 no’lu odaya gelince, envanterden yeni aldığınız anahtarı kullanarak kapıyı açın. İçeri girin. Yatağın yanındaki sehpayı açıp, içinden çıkan mektubu alın ve okuyun. Bir ekran öne gidin. Tam önünüzdeki giysi dolabını açın. Sağ en üst raftaki notu alın. Yatağın önüne doğru bir ekran gidin. Videoyu izleyin. Odadan çıkıp, alt kata inin. Soldaki koridora gidip, kafe’ye girin. Sağ tarafa bir ekran ilerleyin. Orada oturan adamla konuşun. Videoyu izleyin. Kafe’den çıkın. Merdivenlerden üst kata çıkın. Kafe’deki adamların sesini duyacaksınız. Odanıza gidin. Odanın kapısını açık bulacaksınız. İçeri girin. Bir ekran ilerleyin. Tam önünüzde duran sandalyeyi alın ve odanın girişinde soldaki havalandırmanın önüne koyun. Sandalyeye çıkın. Havalandırmayı inceleyin. Konuşmaları dinleyin. Şimdi Müzeye geri dönmeliyiz.

Müze-2

Moira’nın odasına gidin. Sehpaya yaklaşın. Çantanın içinden günlüğün anahtarını alın. Envanterde anahtarı kullanarak günlüğü açın ve inceleyin. Öteki odaya geçin. Masanın üzerinden kalemi alın. Masanın çekmecesini açın. Not defterinde kalemi kullanarak notu okunabilir hale getirin. Notu okuyun. Odadan çıkın. Merdivenlerden üst kata çıkın. Daha önce gittiğiniz perdeli odaya girin. Masaya yaklaşın. Masanın üzerindeki küreyi, içinde su olan mavi şişeyi, yaprağı ve beyaz sopayı alın. Ortadaki beyaz düzeneğe(Hani daha önce Pinkerbottom’ın elinde gördüğümüz)içinde su olan mavi şişeyi boşaltın. Üzerine yaprağı koyun ve beyaz sopa ile sıvıyı karıştırın. Bu sıvıyı küreye doldurun. Ekrandan çıkın. Daha önce odada açtığınız iki küçük bölmeyi açın ve ikisinin de içinde duran heykelleri alın. Odada duvar dibinde duran sandığı açın. İçinde daha önce Moira’nın odasında gördüğünüz eşyaları göreceksiniz. Odadan çıkın. Müzeye ilk girdiğiniz kapının önüne gidin ve koridorun sonuna gidin. Sağdaki ilk kapıya girin. Bir ekran öne ilerleyin. Soldaki kapıdan geçip, merdivenlerden en aşağı inin. Merdivenin solundaki raflardan kerpeten alın. Yerdeki siyah çantayı kerpeten ile açın. İçinden çıkan levyeyi alın. Karşıdaki kapıya bakın. Kapı kilitli ve açmak için anahtara ihtiyacımız var. Yukarı çıkıp, Moira’nın odasına gidin. Öteki odaya geçin. Soldaki küçük kutuya aldığımız heykelleri koyun. Kutunun alt rafını açın. Açılan yerde duran uzun çubuğu alın. Kutunun tam ortasına yerleştirin. Kısa çubuğu alın. Onun önüne koyun. Yanında duran kâseye tıklayın. İçinden çıkan demirleri alıp, düzeneğe tıklayın. Son olarak kâseleri alın ve düzeneğe tekrar tıklayın. Envanterinizdeki sıvı dolu küreyi sağ taraftaki kaseye boşaltın. Açılan gizli bölmeden anahtarı ve notu alın. Papirüse yazılmış olan notu envanterde inceleyin. Odadan çıkıp, az önceki kilitli kapıya geri dönün. Kapıyı aldığınız anahtar ile açın. İçeri girin. daha önce bizi hapsettikleri odadayız. Bir ekran ileri gidin. sağdaki lahit’in zincirini levye ile kırın. İçindeki adama bakın. Bir ekran daha öne gidin. Daha önce puluna baktığınız kutuyu levye ile açın. İçinden çıkan notu alın. Otele geri dönün. İçeri girin. Otel görevlisi bize bir mektup olduğunu söyleyecek. Videoyu izleyip, mektubu okuduktan sonra bölümü bitirin.

Wonder Of The Nile

Nil nehrinin üzerindeyiz. Teknenin alt katına inin. İki ekran ilerleyin. Teknenin öteki tarafına geçin. İki ekran daha ilerleyip, soldaki iki no’lu kapıya bakın. Kapı kilitli. Anahtara ihtiyacımız var. Dört ekran daha ilerleyin. Sağ taraftaki kapıdan bara girin. Görevli ile konuşun. Videoyu izleyin. Kontes ile konuşmanız bitince koltukların orada ki sehpanın üzerinden TÜRK LOKUMU yiyin. Sehpanın üzerindeki “Wonder Of The Nile” broşürünü alın. Envanterde broşürü inceleyin. Odadaki diğer kapıdan dışarı çıkın. Sol tarafa doğru beş ekran ilerleyin. Soldaki merdivenlerden odalara giden koridora inin. Sağ taraftan bir ekran ilerleyin. Önünüze çıkan dolap kapısını inceleyin. Şu anda kilitli ama daha sonra işimize yarayacak. Sağ taraftan iki ekran daha ilerleyin. Koridora girin. İki ekran ilerleyip, sağ taraftaki 15 no’lu odanın önüne gelin. Odayı envanterinizdeki (üzerinde mavi can simidi olan)anahtarla açın. İçeri girin. Odayı inceleyip, banyo kısmına geçin. Lavabonun altındaki boruyu inceleyin. Odadan çıkın. Tam karşınızdaki 18 no’lu odayı inceleyin. Koridorun sonuna gidin. 20 no’lu odanın yan duvarındaki küçük bölmeyi açın. İçindeki kapı kolunu alın. Aldığınız bu kolu yerdeki küçük bölmeye takın. Arkanızdaki merdiveni alıp, bu bölmeden aşağı sarkıtın. Fenerinizi açıp, aşağı inin. Merdivenin solundaki fıçıdan çekici alın. Bir ekran ilerleyip, kapıdan geçin. Yerdeki yeşil kutuya yaklaşın. Açmak için anahtara ihtiyacımız var. Bir ekran sağa ilerleyin. Önünüzdeki demir parmaklıklı kapının arkasına bakın. Müzede gördüğünüz heykeli göreceksiniz.
Oyunu Kaydedin!
Kapıyı iki kere çekiçle kırmayı deneyin. Cameron kapıyı kırmanın tehlikeli olacağını söylüyor. ama siz merakınıza yenik düşüyorsanız kapıyı kırın ve ne olduğunu görün. En son kaydettiğiniz yerden devam edin. İki ekran geri gelin:merdivenlerden yukarı çıkın. Koridordan çıkıp, merdivenin başına gelin. Sağ tarafa bir ekran ilerleyip, dolabın kapısını valizinizden aldığınız anahtar ile açın. Sol duvardaki gemi haritasını inceleyin. Sağ duvardaki müşteri listesine bakın. 02, 18 ve 20 no’lu odalarda kimlerin kaldığına dikkat edin. Eminim tanıdık gelecektir. Ekrandan çıkın. Ortadaki asmanın yanındaki küçük dolaba yaklaşın. İçinden steteskopu alın. Dolaptan dışarı çıkın. Odaların olduğu koridora geri dönün. 18 ve 20 no’lu odaların kapısını tıklayın. Cevap yok. Aynı zamanda kapılar kilitli. Merdivenlerden güverteye çıkın. Bir ekran ilerleyin. Videoyu izleyin. Birisi Edmond’ı öldürmek isteyecek. Merdivenlerden aşağı inin. Odaların olduğu koridora gelin. Bir, iki ekran ilerleyince birinin sesini duyacaksınız. Güverteye geri çıkın(sol taraftan) Sol taraftaki merdivenlerden aşağı inin. Pencereden bakın. Pinkerbottom’ı, Edmond’ı hipnotize ederken göreceksiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın. Bara girin. uyuyan görevliye yaklaşın. Arkasındaki raftan anahtarları alın. Odadaki diğer kapının önündeki masaya yaklaşın. Masadaki kitabı inceleyin. İlk girdiğiniz kapıdan dışarı çıkın. İki ekran geriye ilerleyip, iki no’lu kapıyı aldığınız anahtarlardan üzerinde kırmızı can simidi olan anahtar ile açın. İçeri girin. Sağdaki masaya yaklaşın. masanın üzerindeki aynayı inceleyin. Daha sonra aynanın yanındaki şişeye yaklaşın. Şişenin yanındaki kolu çevirin. Gizli bir kasa açılacak. Kasaya yaklaşın. Şimdilik ekrandan çıkın. Sağdaki dolabı açın. İçindeki ceketin cebinden anahtarı alın. Bu anahtar depodaki yeşil kutunun anahtarı. Bir ekran ilerleyin. Çalışma masasındaki alete yaklaşın. Bir kez tıklayıp, içinden çıkan kağıdı alın. Envanterde kağıdı inceleyin. Odadan çıkın. Sağ taraftan iki ekran ilerleyin. Güvertedeki masaların yanından geçip, soldaki merdivenden aşağı inin. Kapıyı açıp, içeri girin. Soldaki kutuyu elinizdeki siyah anahtar ile açın. Kolu çevirin ve bir ekran geri gelin. Yerdeki kapıya tıklayın. Aşağı inin. Depoya indik. Bir ekran sola gidip, ceketten aldığınız anahtar ile yeşil kutuyu açın. İçindeki dinamitlere bakın. Depodan yukarı çıkıp, güverteye gelin. Odalara inen koridora inin. En sondaki 20 no’lu odanın kapısını elinizdeki kırmızı can simitli anahtar ile açın. Soldaki sehpaya yaklaşın. Çekmeceyi açıp, içindeki kitabı alın. Kitabı envanterde inceleyip, ekrandan çıkın. Bir ekran öne gidin. Aynalı dolabı açın. Orta raftaki kutudan dişi heykeli alın. Odadan çıkın. İki ekran geri gelip, 18 no’lu odaya girin. Edmond yatakta yatıyor ve durumu kötü gözüküyor. Bir ekran öne gidip, dolabın solundaki valizi açın. Boş valizin kapağındaki simgeyi inceleyin. Banyoya girin. Lavabonun üzerinden sabun alıp, Edmond’ın yanına geri dönün. Edmond’ın parmağındaki yüzüğe sabun sürüp, yüzüğü alın. Valizin yanına gidin. Kapaktaki simgeye yüzüğü koyun ve bir kez tıklayın. Açılan gizli bölmeden törpü ve gaz maskesini alın. Edmond’ın pasaportunu inceleyip, içinden çıkan notu alın. Envanterinizde notu okuyun.
Güverteye çıkıp, iki no’lu odaya gidin. Kasaya yaklaşıp, steteskopu kasada kullanın. Sırayla;
-Oku saat yönünde 20’ye getirin.
-Oku saat yönünün tersinde 10’a getirin.
-Oku saat yönünde 50’ye getirin.
-Oku saat yönünün tersinde 20’ye getirin.
Ekrandan çıkın. Kasa açılacak. Ama eğer ekrandan çıkmazsanız kasa açılmaz. Bulmacayı çözmediğinizi zannedebilirsiniz. Kasanın içinden tabanca, metal bir sandık ve bir mektup alacaksınız. Odadan çıkın. İki ekran geri gelip, merdivenden aşağı inin. Depodaki kilitli kapının yanına gidin. Kilitli kapıyı törpü ile açın. İçeri girin. Lahit’i açıp, içini inceleyin. Depodan güverteye çıkın. Odalar inen merdivenden aşağı inip, 20 no’lu odaya girin. Yatağın üzerindeki raftan Mehdi Al-Salem’in notunu alın. Videoyu izleyin. Dışarıdan gelen sesler duyacağız.
Oyunu Kaydedin!
Kapıyı açıp, dışarı çıkmayı deneyin. Lahit’inden kalkıp ta bizi öldürmeye gelen mumyayı göreceksiniz. Sizi duvara çivilediğinde envanterinizden silahı seçip ona ateş etmeyi deneyin. Ama zaten ölü bir mumyayı öldürmenin ne mantığı olabilirki!Envanterinizden dişi heykeli seçip mumyayı korkutun. Bayılacaksınız. Gözünüzü açtığınızda Kontes karşınızda duruyor olacak. Konuşmanız bitince bir ekran öne gidin. Kapının altından atılan notu alın. Not Mehdi Al-Salem’den geliyor ve Moira’nın tehlikede olduğunu söylüyor. yatağın solunda yerde duran tabancayı alın. Odadan güverteye çıkın. Soldaki merdivenleri kullanarak depoya inin. Lahit’in olduğu kısma girin. Kutunun içine bakın. Lahit’in gittiğini göreceksiniz. Kutunun sağında yerde duran ipi alın. İki ekran geri gelin. Dinamitlerinde gitmiş olduğunu göreceksiniz. Aşağı indiğiniz tahta rampanın arkasındaki demir çubuğu alın ve güverteye çıkın. İki ekran ilerleyip, masaların yanından öbür merdivenin olduğu tarafa geçin. Bir patlama sesi duyacaksınız. Merdivenlerden aşağı inin Tahta köprüden küçük adaya geçin.

Ada

İki ekran ilerleyip, bir ekran sola gidin. Tekneye binin. Teknenin ön kısmına iki kez tıklayıp, adaya gelin. Tekneden inin. Sağ tarafa doğru bir ekran ilerleyin. sol taraftan ilerleyip, iki ekran daha gidin. Önünüzdeki küçük ambara girin. Sağ taraftan odanın en sonuna gidin. Sonra sola dönün. Tekrar odanın en sonuna kadar ilerleyin. Sağ tarafta yerde duran kovanın içinden ayna parçasını alın. Daha sonra odadaki rafları tek tek gezin. Raflardan birinde küçük bir kutu olacak. Onu bulup içindekileri alın. Odadaki diğer kapıya gidin. Kapının sağındaki açıklıktan bakın. Bu açıklığa aynayı koyun ve tekrar bakın. Alman’ın gittiğini görünce kapıyı açmayı deneyin. Kapı kilitli. Anahtar bulmalıyız. Odaya ilk girdiğiniz kapının karşısındaki koridora girin. En sondaki fıçıların arkasında duran demir çubuğu alın. Kapıya geri dönün. Kapının altından envanterinizdeki “Wonder Of The Nile” broşürünü itin. Ekrandan çıkıp kilide yaklaşın. Az önce aldığınız demir çubuğu kilide sokup anahtarı düşürün. Kapının altına tekrar yaklaşın. Broşürü geri çekip anahtarı alın. Kapıyı anahtar ile açıp, içeri girin. Bir adım öne gidin. Sehpadaki sigara izmaritlerini inceleyin. Sağdaki rafa yaklaşın. Raftaki gazeteyi inceleyin. Gazetede Pinkerbottom, Moira ve Edmond’ın resmini göreceksiniz. Bir ekran daha ön tarafa doğru ilerleyin. Masanın arkasındaki duvarda asılı olan haritaya bakın. Kurtlar ay pardon Krallar Vadisinin kuzeyini göstermekte. Sola gidin. Sağ duvardaki rafa yaklaşın. Raftaki defteri inceleyin. Odadaki diğer kapıdan çıkın. Ambarın arkasındayız. Önünüzdeki yoldan iki ekran ilerleyin. Sol tarafa doğru iki ekran ilerleyip, tepeye çıkın. İki ekran daha ilerleyip, yol ayrımına gelin. Sağdan devam edin. İki ekran daha ilerleyin. Önünüze demir basamaklar çıkacak. Yukarı tırmanın. Hafif sağ tarafa dönüp, oradaki kahverengi kayalara envanterinizdeki ipi bağlayın. Tam tepenizdeki basamakların biraz aşağısındaki yarıklara ambardan aldığınız dağcı kazıklarını takın. Çekiçle kazıklara vurun ve ipi kazığa bağlayın. Yaptığınız yapay merdivenden yukarı çıkın. Karşınıza yeniden demir basamaklar çıkacak. En alt basamağa tıklayıp, ipi bağlayın. Yukarı çıkıp, bir ekran ilerleyin. Soldaki teleskopa yaklaşın. Teleskoptan gemiyi gözetleyin. Moira, Pinkerbottom ve mumyayı göreceksiniz. Sol taraftan devam edin. Önünüze çıkan direği inceleyin. Bu direk ileride işimize yarayacak. Tepeden aşağı inin. Yol ayrımına gelince Mumyayı göreceksiniz.
Oyunu Kaydedin!
Yol ayrımında olduğumuz için mumyanın arkasından sağ taraftaki yola girin. Bir ekran aşağı inin. Mumya gitmiş. Sahile inip, arka kapıda ambara girin. Öteki odaya girin. Otelin kafesinde tartıştığımız adam burada yalnız biraz tuhaf sanırım mumya onu çarpmış. Videoyu izleyin. Arka kapıdan çıkın. Ambarın önüne gelin. Bir ekran düz ilerleyin. Harabelerin önünden ilerlemeye devam edin. Beş ekran ilerleyip, tepeye çıkın. Önünüze çıkan taş bloğa yaklaşın. Burayı inceleyin. Bloğun altındaki kısma bir taş yerleştireceğiz. Şimdilik buradan çıkın. tepeden aşağı inin. Küçük tekneye binip, gemiye dönün. 20 no’lu odaya gidin. Pinkerbottom yatakta yatıyor. Adamın elindeki B. Böceği simgeli madalyonu alın. Adamın boynuna yaklaşıp, boynundaki anahtarı da alın. Bir ekran geri gelip, sehpanın üzerindeki vazonun arkasındaki anahtarı alın. Bir ekran öne gidin. Yatağın solunda duran valizi ikinci aldığınız anahtar ile açın. Yeni açılan bölmeyi de ilk aldığınız anahtar ile açın. İçinden çıkan heykeli alın. Banyoya girin. Lavabonun üzerindeki beyaz düzeneğe yaklaşın. Madalyonu oraya koyun ve sıvıya batırın. Madalyonu geri alın. Geminin güvertesine çıkıp küçük adaya geçin. Tekneye gelmeden sola dönüp, iki ekran ilerleyin. Önünüze çıkan taş blokta madalyonu alt kısma yerleştirin. Üstte çıkan yeni taşı alın. Madalyonu da alıp, tekneye binin. Ön tarafta fıçıların arkasında duran demir tekerleği alın. Ada’ya gidin. Az önceki taş bloğun olduğu yere gidin. Madalyonu burada da kullanın. Çıkan taşı alın. Madalyonu da almayı unutmayın. Daha sonra tepeden inin. Ambara arka kapıdan girin. Kapının solunda yerde duran anahtarı alın. Envanterinizi açın. Envanterde bu anahtar ile metal kutuyu açın. Ambardan dışarı çıkın. Yolu takip ederek tepeye çıkın. (Teleskopun olduğu tepe)Teleskopu geçerek direğin yanına gelin. Envanterinizde tekneden aldığınız demir teker ile sağ en üstte duran demir çubuğu birleştirin ve direğe tıklayın.

Kazı Bölgesi

İki ekran ilerleyin. Sağ tarafta yerde duran madalyonu alın. Az önce düşürmüştük çünkü. Bu arada Cameron havanın çok sıcak olduğunu ve suya ihtiyacı olduğunu söylüyor. İki ekran daha ilerleyip, çadırlara yaklaşın. İkinci çadırın solundaki sandığı açın. Sandığın içindeki su matarasından Cameron yeter diyene kadar için. Sandıktan yağ bidonunu ve çakmağı alıp, çadıra girin. Pinkerbottom içerde uyuyor. Masanın önündeki çantadan Pinkerbottom’a Mehdi Al-Salem tarafından yazılmış olan mektubu alın. Envanterde mektubu okuyun. Masanın üzerindeki haritayı alın. Çadırdan çıkın. Çadırların iki ekran gerisine gidin. Az önce tepeden indiğiniz merdivenleri görüp, onun biraz soluna doğru gidin. Tekrar sola dönün. İlerde taş bloğu göreceksiniz. İki ekran ilerleyip, bloğa yaklaşın. Madalyonu alt kısma koyun. Çıkan taşı ve madalyonu alın. Çadırların yanına geri dönün. Kazı alanına inin. Rayların arkasındaki merdiveni alın. Arkanızı dönün. Demir parmaklıklı kapıya yaklaşın. Kapının sol karanlık kısmındaki zinciri silahla kırın. Açılan kapıdan içeri girin

Tapınak

Bir ekran öne ilerleyin. Sağ taraftaki sandığa yaklaşın. Üstündeki fenere envanterinizdeki yağı dökün ve çakmakla feneri yakın. Feneri elinize alıp, dört ekran ilerleyin. Yeni bir odaya geleceksiniz. Bir ekran öne gidin. Duvardaki kartuşları inceleyin. Üst sağdan üçüncü kartuşun altındaki bölmeye madalyonu koyun:sonra aynı yere sıra ile mavi, kırmızı ve yeşil taşları koyun. Ekrandan çıkın. Gizli kapı açılacak. Kapıdan geçip bir ekran ilerleyin. Videoyu izleyin. Kapı kapanacak.
Oyunu Kaydedin!

Mumyanın Sonu

İki ekran ilerleyip dört sütunlu odaya gelin. Tam karşıya iki ekran gidin. Kapıdaki altın haçı alın. Aldığınız haçı sağdan ilk kapıya koyun. İçeri girin. Bir ekran ilerleyip, heykelin elindeki haçı alın. Odadan çıkın. Soldan ilk kapıya haçı yerleştirin. İçeri girin. Heykelin elindeki haçı alıp, odadan çıkın. Sağdan ikinci kapıya aldığınız haçı koyun. İçeri girip, heykelin elindeki haçı alın ve son olarak soldan ikinci kapıya gidip, haçı koyun. İçeri girin. Heykelin elinden haçı alın. Bu son aldığınız haçı, ilk haçı aldığınız kapıya yerleştirin. Kapı açılacak. Geri dönüp kapanan kapılardaki haçların hepsini alın. Açılan kapıdan geçin.
Önünüze bir lahit çıkacak. Lahdin üzerini inceleyin. Envanterinizde Prenses Toumchetki’nin kitabının son sayfasını inceleyin. Kitabın sol sayfasının alt kısmındaki kartuştaki harflere göre sırayla;

1. Sağdan birinci kartuşa basın.
2. Sağdan ikinci kartuşa basın.
3. Sağdan üçüncü kartuşa basın.
4. Sağdan beşinci kartuşa basın.
5. Sağdan dördüncü kartuşa basın.
6. Sağdan altıncı kartuşa basın.
7. Sağdan yedinci kartuşa basın.

Oyunu Kaydedin!

Açılan geçitten aşağı inin. İki ekran ilerleyin. Her yer sisle kaplı. Envanterinizi açın. Gaz maskesini takın. Şimdi maskedeki derecelere dikkat edin. Gitmeniz gereken yer şöyle;
-120 dereceye 6 adım
-130 dereceye 3 adım
-220 dereceye 5 adım
-270 dereceye 2 adım
Sisli koridordan çıkacaksınız. İki ekran ilerleyin. Maceramızın son bulacağı odaya geleceksiniz. Videoyu izleyin. Alman’ın yukarıya doğru uçtuğunu göreceksiniz. İnsanlar uçmaz demeyin uçanları da varmış. İki ekran sağa ilerleyin. Bir adım öne gidin. Basamaktaki boşluğa envanterinizdeki soldan ikinci haçı koyun. İki ekran aşağı inin. Boşluğa envanterinizdeki soldan üçüncü haçı koyun. Tekrar iki ekran aşağı inin. Boşluğa soldan dördüncü haçı koyun. İki ekran aşağı inin. Envanterinizden silahı alın. Çukurun ortasındaki heykele ateş edin. Boşluğa soldan beşinci haçı koyun. Aşağı inin. Acele edin. Mumyanın üzerinde envanterinizdeki metal kutunun içindeki böceği kullanın. Hemen ardından envanterdeki heykeli kullanın. Mumya yok olacak. Moira’nın yanına gidin. Madalyonu Onun boynuna takın ve Nil nehrinin üzerinde Moira ile birlikte derin bir nefes alın.

Alıntıdır: http://www.indirgen.com/Program-Tanitimlari/amenophis-resurrection-tam-cozum.htmlBağlantı dışarı gidiyor


pardus
Üye
pardus

Puan: 132.5

pardus şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 22 Aralık 2010 17:54:52 | # 1

oyun mu bu:(
Sayfalar:
[1]
1.3.0
Kullanım Şartları - İletişim - Öner
29 Temmuz 2014 Salı 13:36:08