Üye ol
Şifremi unuttum | Onay kodum gelmedi
Yardım

Yayınla sınırlama
sendetiklat
Sahip
sendetiklat


sendetiklat şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 15 Eylül 2009 01:53:59

(Bu seçenek yalnızca Gelişmiş Akademik Arama sayfasıBağlantı dışarı gidiyor’nda kullanılabilir.)
Yayınla sınırlanmış bir arama yalnızca özel bir yayının özel kelimelerini içeren sonuçları döndürür.
Örneğin: Yatırım fonları hakkındaki makaleler için Journal of Finance’de arama yapmak istiyorsanız şu şekilde başlayabilirsiniz:


Yine de yayınla sınırlanmış aramaların eksik olabileceğini göz önünde bulundurun. Google Akademik, metin ve alıntılardan otomatik olarak çıkarmayı da dahil ederek bir çok kaynaktan bibliyografik veri toplar. Bu bilgi eksik, hatta yanlış olabilir. Örneğin birçok ön baskı makalenin sonuçta nerede yayınlandığını (ya da yayınlanıp yayınlanmadığını) belirtmez.
Genelde, yayınla sınırlanmış aramalar ne aradığınızdan eminseniz etkilidir ama genellikle beklediğinizden daha dar kapsamlıdır.
Örneğin:
[yatırım fonlarıBağlantı dışarı gidiyor] terimleri için tüm yayınlarda yapılan bir aramanın yalnızca Journal of Financeiçinde "fonlar" için yapılan daha belirleyici bir araştırmadan daha fazla yararlı sonuç verdiğini görebilirsiniz.
Son olarak bir derginin birkaç şekilde hecelenebileceğini göz önünde bulundurun (örneğin Journal of Biological Chemistry sıklıkla J Biol Chemşeklinde kısaltılabilir). Bu nedenle tam arama sonuçlarını elde etmek amacıyla belirli bir yayını birkaç değişik şekilde hecelemeyi denemeniz gerekebilir.
Anahtar kelimeler:

1.3.0
Kullanım Şartları - İletişim - Öner
29 Temmuz 2014 Salı 13:32:07