Üye ol
Şifremi unuttum | Onay kodum gelmedi
Yardım

Algoritma Soruları 1
sendetiklat
Sahip
sendetiklat


sendetiklat şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 23 Ağustos 2009 14:48:06

10 adet programlama algoritması sorusu ve akış diyagramı çizilerek çözülmüş cevapları. Bilgisayar ve Algoritmalar dersi algoritma soruları. 10 adet algoritma sorusu. Algoritma soruları ve cevapları.

SORU-1 Bir toptancı mağazaya verilen siparişin tutarına göre müşterilerine indirim uygulamaktadır.
-50 YTL siparişe indirim uygulanmamaktadır.
-50-100 YTL siparişe % 5 indirim,
-100-200 YTL siparişe % 7 indirim,
-200-500 YTL siparişe % 10 indirim,
-500 YTL ve üzerine % 12 indirim uygulanıyor.
Siparişe göre indirim miktarı ve toplam indirimi hesaplatan programın akış şemasını hazırlayınız.
Siparişe göre indirim miktarı ve toplam indirimi hesaplatan programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-2 Ad, soyad, adres, telefon bilgilerini kayıt eden ve bu kayıtlar içinde arama ve silme işlemleri yapabilen, adı ve soyadı girildiğinde telefon no ve adresini bulan ve ekrana yazan programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-3 Öğrencilerin numarası, adı, soyadı ve herhangi bir dersten dönem içi not ortalamasını okutan ve söz konusu dersten öğrencilerin kalıp kalmadığına karar veren ve bunları ekrana listeleyen programın akış şemasın hazırlayınız.

SORU-4 Bir hastanedeki hastaların hasta numarasını, adını, soyadını, adresini, hastalıklarını, tahlil sonuçlarını, kullanılacak ilaçları kayıt yapan, hasta numarasına göre arama yaptıran ve ameliyat olacaksa tarihi ile birlikte not alan programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-5 Bir okuldaki demirbaşlara ait bilgilerin DEMIRBAS.DAT dosyasında tutan, üzerine bilgi girişi, listeleme, düzeltme, arama, silme işlemlerini yapan programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-6 Bir iş yerinde çalışan işçilerin adını, soyadını, unvanını, maaşını ve sicilini kayıt yapan, istendiğinde arama, düzeltme yapan işçinin emeklilik yaşı geldiğinde işçiyi dosyadan silen programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-7 Arkadaşlarınız ile ilgili bilgileri saklayacağınız topluluk bildirimi yapınız. Gerektiğinde bilgiler üzerinde silme, değiştirme, arama, listeleme ve kayıt yapan programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-8 Bir adres dosyası üzerinde kayıt, listeleme, silme işlemleri yapabilen programın akış şemasını hazırlayınız. Kayıt ekleme işlemi, ilk silinmiş kaydın üzerine yapılmalıdır. Şayet silinmiş kayıt yoksa, dosyanın sonuna yapılır.

SORU-9 İki dosyanın birbirleri ile aynı olup olmadığını kontrol eden programın akış şemasını hazırlayınız.

SORU-10 Üç parti için yapılan bir araştırmada ilk seçimde alacakları oy oranları belirlenmiştir. Bu oy oranlarını klavyeden okuyan ve oy oranlarını içi taralı daire dilimleri biçiminde çizecek programın akış şemasını hazırlayınız.

Word belgesi olarak indir 11448497784_rar
Bu içeriğin geçmişi:
20 Mart 2010 20:52:36 tarihinde sendetiklat tarafından düzenlenmiş.
Anahtar kelimeler:

1.3.0
Kullanım Şartları - İletişim - Öner
29 Temmuz 2014 Salı 15:12:48