Üye ol
Şifremi unuttum | Onay kodum gelmedi
Yardım

Pardus ekibi artık +9
FuSHeR
Üye
FuSHeR

Puan: 403

FuSHeR şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 13 Ekim 2010 18:31:33

Pardus Projesi, ekibe katılan yeni geliştiricilerle büyümeye devam ediyor.

2003 yılı sonlarında dört kişiyle başlayan Pardus, bugün 30 kişiyi aşkın kadrosuyla Türkiye'nin en önemli özgür yazılım projesine imza atıyor. Güvenli büyüme hedefi doğrultusunda Pardus Projesi, son dönemde dokuz ismi daha bünyesine kattı.

Ağustos ayı içinde yapılması düşünülen ekibe yeni isimlerin katılmasına yönelik çalışmalar Eylül ayında da devam etti ve bu süre zarfında Metin AKDERE, Fatih ARSLAN, Beyza ERMİŞ, Çağlar KİLİMCİ, Gökhan ÖZBULAK, Mehmet ÖZDEMİR ve Meltem PARMAKSIZ geliştirici olarak Pardus Ekibi'ne dâhil oldular.

Ekibe katılan yeni isimlerle yalnızca dağıtımla ilgilenen teknik ekip nüfusunda %50'nin üzerinde bir artış gerçekleşmiş oldu."İnovatif dağıtım olma geleneğine geri dönüş"

Pardus Proje Yürütücüsü Erkan TEKMAN, günlüğünde konuyla ilgili kaleme aldığı yazısında şu açıklamada bulundu:

"...

Bu sayede bu ekip üzerindeki iş yükünün daha insani bir hale gelmesi, dolayısı ile aynı anda üç sürümü aktif ve canlı tutmayı başarmamız ve diğer yandan da inovatif bir dağıtım olma yönündeki geleneğimize geri dönmemiz anlamına gelecek zaman içerisinde. Yeni katılan arkadaşlarımız henüz oryantasyonlarını tamamladılar ve çırak işleri diye tanımladığımız deneme / ısınma çalışmalarına başladılar. Hangi işleri devralacakları önümüzdeki hafta / aylarda belli olacak. Tek istisnai ders yükünün artışı nedeniyle güvenlik konusundaki görevlerini yerine getiremeyeceğini belirten sevgili Eren TÜRKAY’ın yerine, Meltem PARMAKSIZ’ın yeni güvenlik ninja adayı olarak görevlendirilmesi.

Diğer tarafta ise Erdem BAYER ile Mete BİLGİN de sözleşmeli projeler teknik ekibine dahil oldular. Bu arkadaşlarımız sevgili Ekin MEROĞLU yönetiminde, sözleşmeli projelerde yapılacak teknik işleri tasarlayacak, gerçekleyecek, uygulayacak ve destekleyecekler. Projenin niteliğine göre müşteri ve yapılanlardan sizleri kimi zaman haberdar edeceğiz, kimi zaman kimsenin haberi olmayacak. Projelerde işler başladı bile, arkadaşlarımız harıl harıl çalışıyorlar…

2010 yılı sonuna kadar personel hareketleri devam edecek, biraz yavaşlayarak da olsa. Ancak büyük hareket tamamlandı diyebiliriz, şimdi sindirme ve taşları yerine oturtma zamanı başladı.

Aramıza yeni katılan tüm arkadaşlarımıza Hoşgeldin diyelim ve işlerinde kolaylıklar dileyelim…"

Pardus'u bugüne getirenler sadece bu kadar kişiyle sınırlı değil elbette. Pardus, bugüne dek dışarıdan destek veren geliştirici, paketçi, yabancı dil yerelleştirmelerini gerçekleştiren katkıcılar da dâhil olmak üzere yüzlerce geliştiriciden kod desteği alan ve sürekli büyüyen bir proje.

Siz de Pardus için çalışmak, Pardus Ekibi'nde görev almak isterseniz, gelişmeleri Pardus ana sayfasındaki kariyer bölümünden veya Özgürlükİçin Haberler'den takip edebilirsiniz.


pardus
Üye
pardus

Puan: 132.5

pardus şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 14 Ekim 2010 10:31:50 | # 1

arkalarında devlet var hala bişey olamadılar.acıyorum bunlara

h4yfans
Üye
h4yfans

Puan: 150

h4yfans şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 19 Kasım 2010 20:43:30 | # 2

neden acıyorsun hocam. 4 kişiden oluşan bir grup 30 kişiye çıkmış ve ileriki senelerde çıkacaktır bu rakam. ne bekliyordun windows kadar ilerlemelerin mi. daha çok zamanları var önlerinde.

kubilayoral
Üye
kubilayoral

Puan: 227

kubilayoral şu anda çevrimdışı
Gönderilme Tarihi: 19 Temmuz 2011 00:47:11 | # 3

Neyine acıyorsunuz gayet güzel işler çıkarılıyor. Düşünülmesi gereken Windows tekelinin nasıl kırılması gerektiği.
Sayfalar:
[1]
1.3.0
Kullanım Şartları - İletişim - Öner
29 Temmuz 2014 Salı 13:29:53